Скендер

  во

  Третоосомничениот Јетон Љужа во случајот за убиството на Никола Саздовски-Саздо, денеска бил екстрадиран од Германија, соопшти МВР.„Денеска од Германија во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Јетон Јужа, третообвинетиот за убиството на скопјанецот Никола Саздовски- Саздо член на навивачката група „Комити“, е екстрадиран од Германија. Јужа избега во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Наместо старт на собранската седница за предлогот измени за Законите за основно и средно образование, во парламентот по процедуралното барање на пратеникот ...
  сите 260 | | | веќе видена

  Бегалецот Јетон Лужа, 21-годишното момче кое е третообвинето за убиството на врсникот Никола Саздовски, припадник на навивачката група „Комити“ , вчера е ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Од германскиот затвор во Хамбург со авион во истражниот затвор Шутка, после цели две години бегство и 10 месеци минати во екстрадиоционен пртивор во Германија, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Јетон Љужа, третообвинетиот за убиството на скопјанецот Никола Саздовски- Саздо член на навивачката група „Комити“, е екстрадиран од Германија. Љужа избега во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Јетон Јужа, третообвинетиот за убиството на скопјанецот Никола Саздовски- Саздо член на навивачката група „Комити“, е екстрадиран од Германија. Јужа избега во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Јетон Јужа, третообвинетиот за убиството на скопјанецот Никола Саздовски- Саздо член на навивачката група „Комити“, е екстрадиран од Германија. Јужа избега во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Осомничениот за убиството на Никола Саздовски е екстрадиран и сега е достапен за органите на прогонот во Македонија, потврди МВР. 21 годишниот Јeтон Љужа на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Јетон Јужа, третообвинетиот за убиството на скопјанецот Никола Саздовски- Саздо член на навивачката група „Комити“, е екстрадиран од Германија. Јужа избега во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Белград – Приштина Мирослав Лајчак објави дека денешните разговори во Брисел на техничко ниво меѓу Белград и ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Белград – Приштина Мирослав Лајчак објави дека денешните разговори во Брисел на техничко ниво меѓу Белград и ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Парламентарните партии до претседателот на Собранието испратиле дописи за формирање пратенички групи. Во Собранието се формирани четири пратенички групи, по ...
  сите 260 | | | веќе видена

  Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
  сите 260 | | | веќе видена