Сиријци

  во

  Околу 18.000 илегални имигранти пристигнале во Европа по копно од почетокот на јануари 2018 година. Тоа е седум пати повеќе отколку истиот период минатата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најмалку 329 илегални мигранти биле уапсени во источниот и западниот дел на Турција, соопштија вчера извори од безбедносните сили. Силите за безбедност уапсиле ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Најмалку 329 илегални мигранти биле уапсени во источниот и западниот дел на Турција, соопштија вчера извори од безбедносните сили. Силите за безбедност уапсиле ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Најмалку 329 илегални мигранти биле уапсени во источниот и западниот дел на Турција, соопштија вчера извори од безбедносните сили. Силите за безбедност уапсиле ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Меѓународната организација за заштита на човековите права „Хјуман рајтс воч“ денеска соопшти дека меѓу 30-те цивили, кои се киднапирани пред еден месец од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Две милијарди луѓе живеат во сиромаштија, додека 753 милиони други се соочуваат со екстремна сиромаштија и се борат да преживеат, се наведува во Глобалниот ...
  сите 5 | | | веќе видена