Симона

  во

  Деновиве главна тема во неколку македонски медиуми е анкетата на познатите јавни личности  во која зборуваат се најдобро за манекенка која не постои. Имено, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Не е лесно да си позната и јавна личност. Се следи секој нивен чекор како од професионалниот така и од приватниот живот и постојано се под будното око на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во Ликовната галерија при Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево вечерва ќе биде отворена изложбата „Калеидоскоп“. Изложбата се организира од Музеј на Град ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во изложбениот салон од Центарот за култура во Кичево, вечерва во 19 часот ќе биде отворена изложбата со работен наслов „Калеидоскоп“ на Симона Трипкова и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Годинашната национална програма за култура , односно финасирањето на проекти од национален интерес во културата од областа на литературата и издавачката ...
  сите 5 | | | веќе видена