Симон

  во

  Полицијата во Хонг Конг го уапси медиумски магнат и демократски активист, милионерот Џими Лаи, обвинувајќи го за договор со странски сили според законот за ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Државите низ целиот свет се мачат со младите, кои со попуштањето на мерките одлучија да се вратат на опуштениот живот. Нивните излегувања во барови и клубови, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Се одржа првата трка од Македонскиот куп во далечинско пливање каде што апсолутни победници на првиот Крушевски пливачки маратон „Тоше Проески“ се Филип ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој ја информираше јавноста дека ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој соопшти дека ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Владата ќе бара од обвинителството кривично да ги гони сите фирми кои земале субвенции, но парите завршиле во џебовите на сопствениците – по секретаријатот, ...
  сите 45 | | | веќе видена