Силвана

  во

  Во Будимпешта покрај осудениот Никола Груевски, се обидоа да побегнат и ексначалникот на Петтата управа Горан Грујевски и Никола Бошкоски од УБК, обвинети во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ѓорѓи Лазаревски, свиркачот од Петтата управа во МВР, кој помогна да се изнесат дисковите со илјадници нелегално прислушувани разговори е првиот сведок на СЈО ...
  сите 83 | | | веќе видена

  На јубилејното издание на „Филиграни“ беа доделени многу награди, автентично одбележувајќи го јубилејот. Така, наградата за најслушана песна и припадна на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Образовните програми да бидат прилагодени за потребите на лицата со дислексија (состојба која предизвикува потешкотија во читањето и интерпретирањето на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Образовните програми да бидат прилагодени за потребите на лицата со дислексија (состојба која предизвикува потешкотија во читањето и интерпретирањето на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Образовните програми да бидат прилагодени за потребите на лицата со дислексија (состојба која предизвикува потешкотија во читањето и интерпретирањето на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Деновиве јавноста ширум овие простори е потресена од сообраќајната несреќа на пејачот Дарко Лазиќ кој се уште се наоѓа во болница и се бори за живот. Пејачот ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Тие се просто огорчени? Тие не можат да сфатат како оние пратеници од „десната страна“ ама баш никако да разберат дека договорот со соседна Грција написмено ...
  | | веќе видена

  Старата епископска базилика во Стоби, една од најзначајните ранохристијански градби откриени во Република Македонија, ја доби потребната конзервација. На ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по долги години практицирање на власт живее турбулентни денови особено по петочното гласање во парламентот за ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Владанка додека беше на власт, десна рака на Ѕинго, главна за сите вработувања на социјалистите речиси една декада. Таа пратеник, 2000е месечно жглап! Мажот ...
  | | веќе видена | слични

  Во својата нова издадена книга „Каде одиш Македонијо?“ екс премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски вели дека во 2003 година кога се решил да го ...
  сите 5 | | | веќе видена