Силва

  во

  Натпреварот меѓу Португалија и Полска кој се одигра вечерва во Гимараеш немаше никакво резултатско значење кога е во прашање групата 3 во Лигата на нации, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Шпанскиот шампион Барселона низ изминативе години имаше низа на неуспешни обиде за да дојде до дел од играчите на Пари Сен Жермен како Тијаго Силва, Маркињос, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Поранешниот играч на Барселона, Интер и ПСЖ, Тиаго Мота во разговор со Газета дело Спорт ја раскажа својата фудбалска филозофија како тренер и изненади со ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Шпанскиот шампион Барселона низ изминативе години имаше низа на неуспешни обиде за да дојде до дел од играчите на Пари Сен Жермен како Тијаго Силва, Маркињос, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Леонардо Бонучи немаше најпријатно второ враќање на „Сан Сиро“ во Милано, откако дел од навивачите решија дека треба да го исвиркуваат поранешниот фудбалер на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Кога на почетокот на 2002 година на доделувањето на Оскарите во Холивуд во терминот за прогласување најдобар филм од неанглиското говорно подрачје беше ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кога на почетокот на 2002 година на доделувањето на Оскарите во Холивуд во терминот за прогласување најдобар филм од неанглиското говорно подрачје беше ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кога на почетокот на 2002 година на доделувањето на Оскарите во Холивуд во терминот за прогласување најдобар филм од неанглиското говорно подрачје беше ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Со оглед на тоа што клупските активности повторно се ставени во мирување, односно следува период за репрезентациите, реномираниот медиум „Скај Спортс“ ја ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Со оглед на тоа што клупските активности повторно се ставени во мирување, односно следува период за репрезентациите, реномираниот медиум „Скај Спортс“ ја ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Еден статистички податок доволно говори за односот на силите помеѓу двата клуба, требаше да биде големо дерби, но Сити на Гвардиола помина како „брз воз“ ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Манчестер Сити во градското дерби го победи Јунајтед со резултат 3:1, па така го зацврстија првото место во Премиер Лигата. Граѓаните до победа беа предводени ...
  сите 6 | | | веќе видена