Силва

  во

  Последните неколку години беа бурни, но и разочарувачки за фановите на Милан, кои гледаа како клубот менува сопственици како чорапи, а ретко добиваа шанса да ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Повратникот на функцијата спортски директор во ПСЖ, Бразилецот Леонардо веќе почна да ја работи тактиката која би требало да резултира со доаѓање на неговиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Се позасилено се зборува дека Нејмар се враќа во Барселона. Денешните први страници на „Мундо Депортиво“ и „Спорт“ се посветени на Неј Џуниор и можноста ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Манчестер Сити имаше одлична сезона во која ги освои сите трофеи во Англија, а на индивидуално ниво фантастични беа Бернардо Силва и Рахим Стерлинг. Овие ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поранешниот француски репрезентативец, Вили Сањол вели дека не гледа причина зошто Пари Сен-Жермен се решија да го ангажираат Леонардо како спортски директор, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  ПСЖ вчера со кратко промотивно видео соопшти дека Бразилецот Леонардо се враќа на директорската функција во клубот, а познавајќи ги амбициите на Бразилецот, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Бразилецот Едуради минатото лето со голем ентузијазам се врати во Милан, но по неполни 12 месеци како одговорен човек за трансфери, одлучи да се повлече од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Копа Америка се враќа и ќе понуди многу емоции на терените во Бразил. За првпат во последниве 30 години, Земјата на кафето ќе биде домаќин на континенталното ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Копа Америка се враќа и ќе понуди многу емоции на терените во Бразил. За првпат во последниве 30 години, Земјата на кафето ќе биде домаќин на континенталното ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Бразилскиот голман Едерсон, има покажано добра техника, знае да се снајде кога топката му е во нозете, а клупските колеги од Манчестер сити сметаат дека тој би ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Копа Америка се враќа и ќе понуди многу емоции на терените во Бразил. За првпат во последниве 30 години, Земјата на кафето ќе биде домаќин на континенталното ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Копа Америка се враќа и ќе понуди многу емоции на терените во Бразил. За првпат во последниве 30 години, Земјата на кафето ќе биде домаќин на континенталното ...
  сите 24 | | | веќе видена