Сиера

  во

  Тр иесет и едногодишната Елизабет Андерсон – Сиера од Портланд во САД, покрај своите две ќерки смета дека со сопственото млеко нахранила и околу 250 други ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тр иесет и едногодишната Елизабет Андерсон – Сиера од Портланд во САД, покрај своите две ќерки смета дека со сопственото млеко нахранила и околу 250 други ...
  сите 3 | | | веќе видена

  31-годишната Елизабет Андерсон-Сиера, мајка од Портланд, проценува дека освен своите деца, нахранила и околу 250 други бебиња со сопственото млеко, кое го дава ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во арената „Ем-Џи-Ем Гранд Гарден“ во Лас Вегас синоќа се одржа доделувањето на Билбордовите музички награди за 2019 година, а домаќинка на манифестацијата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Синоќа беше одржано доделување на Билборд музичките награди, а на црвениот тепих прошетаа бројни господа и дами од светот на шоубизнисот. Посебно внимание ...
  сите 28 | | | веќе видена

  На денешен ден 27 април 2019 1791.- Роден е Самјуел Морзе, американски физичар и сликар. Во 1837 година го открил телеграфот. Умрел во 1872 година. 1830.- ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Годишниот извештај за глобалната состојба на емоциите на американскиот аналитичко-истражувачки центар Галуп покажува дека три емоции во 2018 година рекордно се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Годишниот извештај за глобалната состојба на емоциите на американскиот аналитичко-истражувачки центар Галуп покажува дека три емоции во 2018 година рекордно се ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Годишниот извештај за глобалната состојба на емоциите на американскиот аналитичко-истражувачки центар Галуп покажува дека три емоции во 2018 година рекордно се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Три емоции во 2018 година рекордно се зголемиле втора година по ред. Луѓето ширум светот се потажни, погневни и поуплашени од кога било досега, се наведува во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Годишниот извештај за глобалната состојба на емоциите на американскиот аналитичко-истражувачки центар Галуп покажува дека три емоции во 2018 година рекордно се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Годишниот извештај на американскиот аналитичко-истражувачки центар Галуп за глобалната состојба на емоциите покажува дека три емоции во 2018 година рекордно се ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Годишниот извештај за глобалната состојба на емоциите на американскиот аналитичко-истражувачки центар Галуп покажува дека три емоции во 2018 година рекордно се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Алекс Попстефанија, по потекло од Охрид, бил дел од меѓународниот тим кој ја направи првата форографија од Црна дупка што деновиве му беше претставена на ...
  сите 6 | | | веќе видена