Сиена

  во

  Македонската пијанистката Мимоза Ќека одржа целовечерен солистички концерт во рамките на Музичкиот фестивал Темпието ,,Concerti del Tempietto’’ во Театро ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да ја суспендира цела Серија Б лига откако три второлигаши банкротираа (Чезена, Бари, Авелино) и така првенството ...
  сите 23 | | | веќе видена

  1356.- Англиската армија предводена од Црниот Принц, син на кралот Едвард III, ја порази француската војска на кралот Жан II во битката кај Поатје со што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Втората лига во Италија е привремено стопирана додека не се донесе конечна одлука за бројот на тимови кои ќе се натпреваруваат таму. Од Лигата решија да ја ...
  сите 23 | | | веќе видена

  И покрај предвидувањата, актерката Синтија Никсон од серијата „Сексот и градот“ се надева дека ќе ги искористи предностите од анти-елитистичкиот бран кој ...
  сите 13 | | | веќе видена

  И покрај предвидувањата, актерката Синтија Никсон од серијата „Сексот и градот“ се надева дека ќе ги искористи предностите од анти-елитистичкиот бран кој ...
  сите 14 | | | веќе видена

  И покрај предвидувањата, актерката Синтија Никсон од серијата „Сексот и градот“ се надева дека ќе ги искористи предностите од анти-елитистичкиот бран кој ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Џоди Томас од Велс не ни сонувала во што ќе се претвори нејзиното одење да купи кондури со ќерката. На Фејсбук таа сподели фотографија на кои го покажа ...
  сите 2 | | | веќе видена