Сиднеј

  во

  Сара Кингхорн има 32 години и работи како дадилка на патувања. Поради работата бесплатно патува по светот, престојува во луксузни хотели и посетила над 20 ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На 1 октомври се очекува во САД да излезе премиерата на документарецот за кралицата Елизабета. Филмот не открива премногу за годинашната кралска венчавка, но ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Нина Круз е родена во Македонија, но на осуммесечна возраст била посвоена од македонско-американска двојка. По неколку децении, младата Македонка тргнала во ...
  | | веќе видена

  Легендарниот американски пливач Мајкл Фелпс истакна дека треба да се зголеми поддршката на поранешните врвни спортисти. Фелпс во јануари изјави дека по ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Фелпс во јануари изјави дека по повлекувањето минувал низ тежок период на депресија и дека дури и размислувал за самоубиство. - Сакам да истакнам дека не им се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Десетици илјади Австралијани овој викенд се собраа на фестивалот Defqon 1 music во Сиднеј, кој медиумите го опишуваат како "11 часа бизарен танц во шарени и ...
  сите 27 | | | веќе видена

   Во Барселона ќе треба да издвоите 1.370 евра за станарина, а во Лондон 2.600 евра. Секој од нас сака да живее во луксузен стан во некој од најдобрите ...
  сите 3 | | | веќе видена