СИДА

  во

  "Bohemian Rhapsody" ги освојува гледачите ширум светот, а Фреди Меркјури е повторно во центарот на вниманието. Животот на легендарниот пејач влијаел на многу ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Центарот за култура АСНОМ во Гостивар во петок навечер (2 ноември), премиерно ќе биде изведена драмската претстава „Вртлог“. Претставата, во која игра ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 12 октомври. Денеска е Св. маченици Пров, Тарах и Андроник . Тарах беше родум од Клавдиопол во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Фреди Меркјури имаше глас како ниеден друг пејач на светот. Неверојатната боја и моќ на гласот и опсегот од четири октави (просечниот школуван пејач има три) ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Зошто Владата со државни пари набавува лубриканти и колку тие навистина штитат од инфекција со ХИВ и СИДА? Овие беа најчестите прашања кои предизвикаа бурни ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Платформа од 15 невладини организации, кои се борат против ширењето на вирусот ХИВ доставија демант до „Економски Лидер“, за статијата која беше објавена ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Владата ја потврди информацијата на „Економски Лидер“ дека со државни пари невладината организација ЕГАЛ ќе набавува лубриканти за хомосексуалната популација, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Бизарна јавна набавка осамна вчера на страницата на Бирото за јавни набавки, со државни пари ќе се набавуваат 20.000 шишиња со лубрикант за „Здружението на ...
  сите 33 | | | веќе видена