Сибир

  во

  На базарот за ракотворби кој се одржуваше минатата недела во галеријата „Колектив“ на скопскиот плоштад, веднаш ми падна во очи една убава црнокоса жена која ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На базарот за ракотворби кој се одржуваше минатата недела во галеријата „Колектив“ на скопскиот плоштад, веднаш ми падна во очи една убава црнокоса жена која ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Иако одамна очекувавме, ниските температури и снегот секогаш не изненадуваат па така беше и оваа година… Но, затоа жителите во Сибир, Русија, се секогаш ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Боинг 777“ кој леташе на линијата Шангај – Париз принудно слета утрово на аеродромот во сибирскиот град Иркутск. Авионот слетал принудно бидејќи пилотот и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Боинг 777“ кој леташе на линијата Шангај – Париз принудно слета утрово на аеродромот во сибирскиот град Иркутск.Авионот слетал принудно бидејќи пилотот и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  „Боинг 777“ кој леташе на линијата Шангај – Париз принудно слета утрово на аеродромот во сибирскиот град Иркутск. Авионот слетал принудно бидејќи пилотот и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Чудни нешта се случуваат во замрзната тундра на северот на Сибир. Минатата година едно момче почина од епидемија од опасниот вирус антракс којшто се рашири во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е Свети великомаченик Димитриј – Митровден.Свети Димитриј се роди во Солун, во третиот век. Беше син ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е Свети великомаченик Димитриј – Митровден. Свети Димитриј се роди во Солун, во третиот век. Беше син ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е Свети великомаченик Димитриј – Митровден. Именден празнуваат: Димитрија, Митре, Димо, Димко, Димана, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  „Боинг 737“ со 173 патници и членови на посадата кружи околу Краснојарск, град во Сибир, и чека итно слетувањео затоа што му напукнало предното главно стакло ...
  сите 52 | | | веќе видена

  17-годишно момче на влезот од објектот на руската тајна служба ФСБ, во пристанишниот град Архангелск, извадило рачно изработена експлозивна направа која му ...
  сите 16 | | | веќе видена