Швеѓаните

  во

  Бранителот на светскиот трофеј го совлада европскиот првак Шпанија со 33:30. Франција со оваа победа е чекор поблиску до полуфинале на СП, додека на „црвената ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Минхен 17. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Шведските судии Мирза Куртагиќ и Матијас Ветервик ќе ја делат правдата на денешниот натпревар меѓу Македонија и Исланд кој ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Шведските судии Мирза Куртагиќ и Матијас Ветервик ќе ја делат правдата на денешниот натпревар меѓу Македонија и Исланд кој ќе го одлучи третиот патник од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фаворитите на Светското првенство во Германија и Данска немаа проблеми да ги забележат третите победи во третото коло на Мундијалот и да обезбедат пласман во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Ракометните репрезентативци на Шведска со одлична игра во второто коло од Мундијалот во Германија и Данска буквално ја збришаа Аргентина, забележаа победа со ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Доколку сакате да започнете нов живот во странство, Германија е најдоброто место за продолжување на кариерата, се наведува во новото истражување. Меѓународната ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Доколку сакате да започнете нов живот во странство, Германија е најдоброто место за продолжување на кариерата, се наведува во новото истражување. Меѓународната ...
  сите 5 | | | веќе видена