Швајцарецот

  во

  Александер Зверев приреди изненадување во првото полуфинале во Лондон, младиот Германец го совлада Роџер Федерер со 2-0 и му се испречи на патот на 100. ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Германскиот тенисер Александар Зверерв се пласираше во финалето на Завршниот мастерс во Лондон. Зверев е првиот Германец од 2003 година кој се пласираше во ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Германецот Александар Зверев денеска го победи Американецот Џон Иснер со 2:0 (7:6, 6:3) и се пласираше во полуфиналето на финалниот АТП турнир во Лондон. Таму ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Германецот Александар Зверев денеска го победи Американецот Џон Иснер со 2:0 (7:6, 6:3) и се пласираше во полуфиналето на финалниот АТП турнир во Лондон.Таму ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Германецот Александар Зверев денеска го победи Американецот Џон Иснер со 2:0 (7:6, 6:3) и се пласираше во полуфиналето на финалниот АТП турнир во Лондон. Таму ...
  сите 125 | | | веќе видена