Швајцарците

  во

  Шведска продолжи со одлични игри и во Лигата на Нации по усшпениот настап на Мундијалот и со победата против Русија, вечерва во Стокхолм со 2:0 се пласира во А ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Швајцарија со пресврт славеше победа над Белгија со која го освои првото место во четвртата група од А зоната во Лигата на нациите. Иако ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Политички немири, криминал или лошиот здравствен систем, патувањето во странство би можело да го направат многу опасно. Интерактивна мапа која што ја направија ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Швајцарија губеше со 2-0 од Белгија, но успеа да направи сензационален пресврт, да победи со 5-2 со што го освои првото место во групата и се пласираше на ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Швајцарија е третата селекција која обезбеди пласман на завршниот турнир во Лигата на нации кога се во прашање составите од елитната група А. Вечерва ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Харис Сеферовиќ постигна хет-трик во ѕвездената ноќ на швајцарската репрезентација во Луцерн, а настрада фаворизираната Белгија. Во меч на одлука за победник ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Швајцарија стигна до навистина импресивна 5:2 победа над Белгија за да го обезбеди првото место во групата 2 од Лига А во Лигата на нации на УЕФА и да стигне ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Пријателскиот дуел на Швајцарија и Катар е главниот фудбалски настан за денеска, па затоа доколку сакате да играте на „позната територија“, не треба многу да ...
  сите 67 | | | веќе видена

   Недогледни зелени пространства, мистични водопади, магични пејзажи и осаменички куќи се дел од работите кои осамнаа пред очите на 30-годишната Ивана Кушлиќ ...
  сите 2 | | | веќе видена

  И во периодот на технолошката револуција и драстично променетите животни навики на граѓаните во земјава, сепак една традиција продолжува да живее и се чини ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Властите во Австралија ја зголемија цената за издавање на пасош, и сега изнесува тој изнесува 282 долари. Тоа е и најскапиот пасош на цел свет, доколку не се ...
  сите 18 | | | веќе видена