Швајцарците

  во

  Швајцарските експерти кои пред една година ја проучуваа наколната населба кај Градиште ни кажаа дека таа е постара 2.400 години од она што ние го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Како и многу други прогресивни интелектуалци, Берни Сандерс, повторно обидувајќи се да ја освои Белата куќа, не ја поврзува својата визија за економски рај со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Италија на фантастичен начин го прослави пласманот на ЕП 2020 и урнатиот рекорд кој стоеше цели 80 години. Аѕурите буквално ја потопија Ерменија со 9-1 во ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Репрезентациите на Шпанија и Шведска со вечерашните победи го заверија пласманот на Европското првенство кое се игра идната година. Шведска неочекувано лесто ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Иако не им беше потребна, Шпанците запишаа убедлива победа од 7-0 против Малта во меч во кој погодоците ги реализираа шест различни фудбалери. Голеадата во ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Романија – Шведска (20:45 ч.) Дуел на екипи кои директно се борат за второто место во групата и пласман на ЕП 2020. Шведска го има адутот. Викинзите имаат бод ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ „брка“ уште еден голем трофеј, но овој пат публиката во Лондон не навива за него. Српскиот тенисер на Мастерсот во Лондон во второто коло играше ...
  сите 133 | | | веќе видена