Шуто Оризари

  во

  Однесувањето на унгарската влада ќе биде предмет на испитување на Европската унија како нејзина членка од аспект на владеењето на правото и борбата против ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Во Македонија, вчеравечер, се промовираше Европскиот Ромски институт за уметност и култура (ЕРИАК), транснационална институција на најголемото малцинство во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Европскиот Ромски институт за уметност и култура (ЕРИАК) ќе се залага за поблиска соработка меѓу ромските и неромските чинители во уметноста и на културната ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Македонија, вчеравечер, се промовираше Европскиот Ромски институт за уметност и култура (ЕРИАК), транснационална институција на најголемото малцинство во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за транспорт и врски Миле јанакиески и поранешниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ , Кирил Божиновски, се притворени по наредба на ...
  сите 405 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека не размислува за оставка од функцијата по синоќешниот неуспешен обид на полицијата да го приведе ...
  сите 137 | | | веќе видена