Шундовски

  во

  Во големото финале екипата на Целје Пивоварна Лашко триумфираше минимално со резултат 25:24 против тимот на Констанца предводена од македонскиот тренер Звонко ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Подобар од избраниците на Веселин Вујовиќ беа ракометарите на романската Констанца кои се предводени од македонскиот тренер Звонко Шундовски со резултат 24:20 ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Среќен сум што пак сум дома и што имам можност да го водам клубот што ми прирасна за срцето. Не сум магионичар што за два дена ќе направи чуда, но можам да ...
  сите 15 | | | веќе видена