Шундовски

  во

  Изминатиот викенд се ожени поранешниот ракометен репрезентативец и капитен, битолчанецот Иван Марковски со Ангела. На свадбата беше присутна целата македонска ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во исчекување на Ракометната федерација на Македонија и официјално да го промовира актуелниот стратег на Металург, Данило Брестовац за нов селектор на машката ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Ракометната федерација на Македонија му се заблагодари на Раул Гонзалез за придонесот за македонската репрезентација и двете страни спогодбено го раскинаа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Констанца се искачи на врвот на табелата во романското првенство откако тимот предводен од македонскиот стратег Звонко Шундовски попладнево убедливо славеше ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ракометната федерација на Македонија му се заблагодари на Раул Гонзалез за придонесот за македонската репрезентација и двете страни спогодбено го раскинаа ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Македонија попладнево ќе има шеста увертира на Светските ракометни првенства, сите под водство на различни селектори. По дебито во 1999 година под водство на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во тек е главна јавна расправа за предметот "Т.Н.Т" или "Космос", на која се испрашуваат сведоци - предложени од страна на СЈО. Сведокот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Како што официјално објави Европската ракометна федерација, Еурофарм Работник пред ждрепката за извлекување во групите од ЕХФ Купот која е закажана за 29. ...
  сите 20 | | | веќе видена