Шуми

  во

  Струга, 19. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „несовесно работење во службата“, Полициската станица од Струга ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Студениот бран и значителното намалување на температурите го наметна и прашањето што со оние луѓе кои немаат кров над глава или пак живеат во лоши услови и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Состојбата во Демократска Република Конго станува крајно тензична во предвечерието на претседателските избори предвидени за крајот на годината. Актуелниот шеф ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Состојбата во Демократска Република Конго станува крајно тензична во предвечерието на претседателските избори предвидени за крајот на годината. Актуелниот шеф ...
  сите 4 | | | веќе видена