Шумахер

  во

  Легендата на Формула 1, Сер Џеки Стјуарт вели дека силата на тимот на Мерцедес е клучна во успехот на Луис Хамилтон, велејќи дека неговиот британски сонародник ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Мик Шумахер ќе влезе во болидот на Ферари за првиот тренинг од тркачкиот викенд на Формула 1 во Германија, тврди германското издание „Kolner Express“. Синот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Големата награда на Кина е големо случување во историјата на Формула 1 со оглед дека тоа ќе биде 1000-та трка. Првата трка во Формула 1 беше одржана во 1950 ...
  сите 24 | | | веќе видена