Шумахер

  во

  Поранешниот прв човек на Ферари, Стефано Доменикали се смета за виновен за „Силверстон“ во 1999 година. Најтешкиот момент во големата кариера Германецот го ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Според најновите информации, Торо Росо ја разгледува можноста за доведување на Мик Шумахер како замен за Пјер Гасли кој на крајот на сезоната заминува во Ред ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Михаел Шумахер, најдобриот Формула 1 возач на сите времиња се уште е во кома после тешката повреда на главата која што ја заработи на скијање во 2013-та ...
  сите 2 | | | веќе видена