Шуберт

  во

  Германската компанија за производство на кабли во автомобилската индустрија, Кромберг & Шуберт ДООЕЛ Битола, повторно организира отворен ден, со обезбеден ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На Карин ѝ останува да живее уште неколку недели според проценка на лекарите, стои во соопштението на хокеарскиот клуб - па затоа хокеарите и ја исполниле ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На 18 септемви во Хотел Александар Палас во Скопје ќе се одржи втората конференција Macedonia Manufacturing Expo (ММЕ) чија цел е промовирање на потенцијалот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ вечер продолжува со театарската претстава „Девојчето со жиците“ од Марјан Нечак и Маја Хрговиќ, копродукциски ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ вечер продолжува со театарската претстава „Девојчето со жиците“ од Марјан Нечак и Маја Хрговиќ, копродукциски ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Охрид, 7. август 2018 (ИНПРЕС) – Камерниот оркестар „Академија на солисти“ од Казахстан е вечерашната музичката понуда на фестивалот „Охридско лето“. Во ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Камерниот оркестар „Академија на солисти“ од Казахстан е вечерашната музичката понуда на фестивалот „Охридско лето“. Во рамките на концертот што ќе се одржи во ...
  сите 110 | | | веќе видена