Штутгарт

  во

  Борусија Дортмунд се наоѓаше пред првиот сезонски пораз во Бундеслигата на гостувањето кај Хофенхајм, но и покрај тоа што остана со играч помалку успеа да се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Една година по почетокот на тестирањето во Мерцедес Бенз музејот во Штутгарт, Дајмлер и Бош го отворија својот прв Автоматски паркинг пилот во кинескиот главен ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Откако Волфсбург и Херта одиграа нерешено 2:2, актуелниот германски шампион Баерн со победата од 3:1 над Баер Леверкузен остана единствен со три победи по три ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Германското Министерство за транспорт денеска претстави план чија цел е преку измени на дизел возилата да се намали загадувањето на воздухот. – Мораме да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Германското Министерство за транспорт денеска претстави план чија цел е преку измени на дизел возилата да се намали загадувањето на воздухот. – Мораме да ...
  сите 18 | | | веќе видена