Штутгарт

  во

  Во првиот натпревар од 18-то коло на германското фудбалско првенство, актуелниот шампион Баерн Минхен со 3:1 беше убедлив на гостувањето кај Хофенхајм. Гостите ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Традиционално можеби зимскиот преоден рок не е толку атрактивен како летниот, еве веќе 18 дена, не видовме досега некој „бомбастичен" трансфер, па дури и оној ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Оштетен труп на патнички авион морало итно да биде пренесен на југот на Германија, по што во целиот процес помогнала екипа од Штутгарт. За најтешкиот дел од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Оштетен труп на патнички авион морало итно да биде пренесен на југот на Германија, по што во целиот процес помогнала екипа од Штутгарт. За најтешкиот дел од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Авион кој лета на релацијата Штутгарт-Приштина бил принуден да слета на аеродромот во Љубљана, откако за време на летот внатре во леталото избил оган. Според ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Авион кој леташе на релација Штутгарт – Приштина бил принуден да слета на аеродромот во Љубљана, откако внатре во леталото избил оган. Според информациите на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Речиси 640 летови во Германија денес се откажани, откако вработените во обезбедувањето започнаа штрајк на три аеродроми, со што беа погодени над 100.000 ...
  сите 33 | | | веќе видена