Штип

  во

  Почина 15-годишниот средношколец Мустафа Седат, кој пред 12 дена беше прегазен на пешачкиот премин на булеварот “Гоце Делчев” во Штип. Директорот на СОУ „Коле ...
  сите 28 | | | веќе видена

  “Интернетот не e само игра. Кликај безбедно…” добива свое продолжение и во учебната 2018/2019 година Едукативната програма за деца – “Интернетот не e само ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Почина 15-годишниот средношколец Мустафа Седат, кој пред 12 дена беше прегазен на пешачкиот премин на булеварот “Гоце Делчев” во Штип. Директорот на СОУ „Коле ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Почина 15-годишниот средношколец Мустафа Седат, кој пред 12 дена беше прегазен на пешачкиот премин на булеварот “Гоце Делчев” во Штип. Директорот на СОУ „Коле ...
  сите 28 | | | веќе видена

  СВР Велес поднесе кривична пријава против З.Ј.(49) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување исправа” и продолжено ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Студентите од Филмската академија во Охрид ИФФА(FIOFA) со писмено известување до јавноста најавуваат дека ќе започнат правна постапка и ќе покренат заедничка, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Студентите од Филмската академија во Охрид ИФФА(FIOFA) со писмено известување до јавноста најавуваат дека ќе започнат правна постапка и ќе покренат заедничка, ...
  сите 32 | | | веќе видена