Штефан

  во

  Таткото на Еба Акерлунд, шведската тинејџерка жртва на тероризам, побара да биде формирана нова комисија за да се разгледаат политиките за миграција на Шведска ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бизнис заедницата е едногласна во ставот дека на македонската економија и е неопходен успешен референдум и заокружување на процесите околу членството во ЕУ и ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Германската влада денеска соопшти дека е во преговори со сојузниците за праќање воени трупи во Сирија , што предизвика остри реакции на Социјалдемократтите кон ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев со највисоки почести ја пречека германската канцеларка Ангела Меркел на платото пред Владата на Република ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев со највисоки почести ја пречека германската канцеларка Ангела Меркел на платото пред Владата на Република ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев со највисоки почести ја пречека германската канцеларка Ангела Меркел на платото пред Владата на Република ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Германската канцеларка, Ангела Меркел, денеска за првпат доаѓа во посета на Македонија. Веста за нејзината посета пред неколку дена ја објави нејзиниот ...
  сите 211 | | | веќе видена