Шпигел

  во

  Снимката на која се гледа лидерот на крајно десната владејачка партија, Ханц -Кристијан Штрахе, резултира со пад на владејачката коалиција. ,,Тоа е приказна со ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Хајнц Кристијан Штрахе, заменик на австрискиот премиер Себастијан Курц, во саботата ја понуди својата оставка со цел да се спречи распадот на коалициска влада ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Германските медиуми во петокот објавија видео-снимка на која се забележува како австрискиот заменик-канцелар Хајнц Кристијан Штрахе од Партијата на слободата ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Хајнц Кристијан Штрахе, заменик на австрискиот премиер Себастијан Курц, во саботата ја понуди својата оставка со цел да се спречи распадот на коалициска влада ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Хајнц Кристијан Штрахе, заменик на австрискиот премиер Себастијан Курц, во саботата ја понуди својата оставка со цел да се спречи распадот на коалициска влада ...
  сите 156 | | | веќе видена

  По неполни 12 часа откако беше објавено видеото насловено, „Дали може да се купи австрискиот вицеканцелар“, Хајнц-Кристијан Штрахе, кој истовремено е и лидер ...
  сите 156 | | | веќе видена

  После вицеканцеларот и лидерот на Слободарската партија на Австрија (ФПО) Хајнц Кристијан-Штрахе, и потпретседателот на оваа десничарска партија и шеф на ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Австрискиот вицепремиер и лидер на крајната десница Хајнц-Кристијан Штрахе даде оставка откако беше објавено тајно видео во кое тој нуди владини тендери во ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Австрискиот вице канцелар односно заменик на канцеларот Курц даде оставка со што владата во Виена се најде во сложена ситуација во пресрет на изборите за ...
  сите 156 | | | веќе видена

  По објавувањето на видео снимката на која се гледа како австрискиот вицеканцелар Хајнц-Кристијан Штрахе за бизнис услуга бара финансиски надомест од девојка ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Австрија ја потресува политички скандал откако синоќа беше објавена видео снимка на која се гледа како австрискиот вицеканцелар Хајнц-Кристијан Штрахе за ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Неколку дена пред изборите во Европа, европските десничари ги тресе мега скандал откако се појави снимка како заменик канцеларот на Австрија на Ибица договорал ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Австрискиот вицеканцелар Хајнц-Кристијан Штрахе денеска поднесе оставка на функцијата, откако синоќа беше објавена видео снимката на која се гледа како тој за ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Австрискиот вицеканцелар Хајнц-Кристијан Штрахе денеска поднесе оставка на функцијата, откако синоќа беше објавена видео снимката на која се гледа како тој за ...
  сите 156 | | | веќе видена