Шпанците

  во

  Интер вчера играше на домашен терен против Рапид во рамките на ЛЕ, а навивачи на овој клуб на натпреварот дојдоа со дресови на Диего Годин. Нормално, причината ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид обезбеди убава предност од два гола разлика по првиот осминафинален дуел од пресметката со Јувентус. Шпанците до триумфот стигнаа со погодоците ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид обезбеди убава предност од два гола разлика по првиот осминафинален дуел од пресметката со Јувентус. Шпанците до триумфот стигнаа со погодоците ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Нешто што досега беше карактеристично исклучиво за кошаркарските натпреварувања, сега ќе имаме прилика да го гледаме во шпанскиот фудбал. Претседателот на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Шпанската фудбалска федерација се одлучи за револуционерна промена кога е во прашање шпанскиот Супер Куп и таа ќе стапи на сила веќе од следната сезона. Во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во скоро секое првенство новата сезона се отвара со еден или два меча во Супер Купот меѓу двете најдобри екипи од минатата сезона, односно меѓу оној кој ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на Шпанската Фудбалска Федерација, Луис Рубиалес, не успеа да ја истурка идејата за одигрување на еден натпревар во САД, но сега е подготвен за ...
  сите 13 | | | веќе видена

   „Лошата страна е гужвата и постојаното поскапување на кириите на становите, но има 300 сончеви денови, живописни плажи и плата неколку пати повисока од ...
  | | веќе видена

  Двата најпопуларни каталонски спортски весници денес веднаш го нападнаа вечниот ривал на Барселона – Реал Мадрид, откако „кралевите“ победија на гостувањето ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Шпанскиот премиер, Педро Санчез, на политичките противници кои на протестите во Мадрид побараа негова оставка им порача дека додека тој бил опозициски лидер го ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Шпанскиот премиер, Педро Санчез, на политичките противници кои на протестите во Мадрид побараа негова оставка им порача дека додека тој бил опозициски лидер го ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари може да биде задоволен од резултатот кој го оствари Реал Мадрид на гостувањето кај Барселона, а иако воглавно речиси цел тим изгледаше ...
  сите 25 | | | веќе видена