Шпанци

  во

  Илјадници Шпанци синоќа протестираа ширум земјата барајќи измена на Кривичниот закон, поради малата казна за силувачите на 14-годишно девојче.Протестите се ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Илјадници Шпанци синоќа протестираа ширум земјата барајќи измена на Кривичниот закон, поради малата казна за силувачите на 14-годишно девојче. Протестите се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Илјадници Шпанци синоќа протестираа ширум земјата барајќи измена на Кривичниот закон, поради малата казна за силувачите на 14-годишно девојче. Протестите се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Илјадници Шпанци ширум земјата денес излегоа на протести, барајќи измени во кривичниот Закон. Причината за демонстрациите се ниските казни кои ги добија ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Судот во Барселона не го прифати обвинението за сексуален напад, што одговара на силување во шпанскиот закон, сметајќи дека жртвата не била „свесна“ бидејќи ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во центарот на Барселона, најмалку шест лица се повредени и хоспитализирани во судирите меѓу полицијата и демонстрантите во текот на изминатата ноќ.Судирот ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Посмртните останки на диктаторот се чуваа 44 години во фараонскиот мавзолеј. Сега повеќе го нема последниот голем симбол на диктатурата Гардијан Авторка: Ирене ...
  сите 74 | | | веќе видена