Шпанци

  во

  Во центарот на Барселона, најмалку шест лица се повредени и хоспитализирани во судирите меѓу полицијата и демонстрантите во текот на изминатата ноќ.Судирот ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Посмртните останки на диктаторот се чуваа 44 години во фараонскиот мавзолеј. Сега повеќе го нема последниот голем симбол на диктатурата Гардијан Авторка: Ирене ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Шампионите Марк Гасол и Рики Рубио се најдоа во идеалната петорка на Светското во кошарка во Кина. Друштво на двајцата Шпанци им прави по еден претставник од ...
  сите 52 | | | веќе видена