Шпанци

  во

  Шпанскиот дефанзивец од ПСЖ, Хуан Бернат, во интервју за еден француски медиум изјави дека според него, најкомплетен фудбалер на Светците е популарниот Ел ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Депопулацијата на руралните средини го погодила и шпанскиот регион Галиција. Во обид да ги “оживеат“ илјадници празни села, една локална селанка покренала ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Младите Шпанци потврдија зошто се актуелни европски прваци во фудбал за играчи до 21 година и лесно ја победија Македонија со 3:0 во квалификациски меч од ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Шпанија има предност од 1:0 против Македонија во квалификацискиот меч за млади репрезентации до 21 година во Алкоркон. Во првото полувреме домаќините, кои се и ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Младите Шпанци на возраст до 21 година го одржаа последниот тренинг пред утрешниот меч со врсниците од Македонија и како фаворити го чекаат почетокот од 19.45 ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Извор од полицијата за Ројтерс изјави дека тројца Шпанци биле прободени со нож и биле пренесени во болница. Извор од цивилната заштита соопшти дека станува ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Протестите се иницирани откако Шпанскиот суд осуди пет мажи кои го силувале девојчето на затворски казни од 10 до 12 години, наведувајќи во образложението дека ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Илјадници Шпанци синоќа протестираа ширум земјата барајќи измена на Кривичниот закон, поради малата казна за силувачите на 14-годишно девојче. Протестите се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Илјадници Шпанци синоќа протестираа ширум земјата барајќи измена на Кривичниот закон, поради малата казна за силувачите на 14-годишно девојче. Протестите се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Илјадници Шпанци синоќа протестираа ширум земјата барајќи измена на Кривичниот закон, поради малата казна за силувачите на 14-годишно девојче. Протестите се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Илјадници Шпанци синоќа протестираа ширум земјата барајќи измена на Кривичниот закон, поради малата казна за силувачите на 14-годишно девојче. Протестите се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фото: SKYИлјадници Шпанци синоќа протестираа ширум земјата барајќи измена на Кривичниот закон, поради малата казна за силувачите на четиринаесетгодишно ...
  сите 9 | | | веќе видена