Шин

  во

  Во незапаметениот пожар според медиумите веќе настрадале домови на многу познати личности, меѓу другите на мартин Шин, Ким Кардашијан, Кејтлин Џенер и други. ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Најмалку 25 лица загинаа во стравичните пожари во американската сојузна држава Калифорнија. Повеќе од 250 илјади луѓе добиле наредба за евакуација од своите ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Британскиот министер за Брегзит Доминик Раб разговараше со претставници на различни политички опции во Северна Ирска, но не е постигнат напредок кога станува ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Британскиот министер за Брегзит Доминик Раб разговараше со претставници на различни политички опции во Северна Ирска, но не е постигнат напредок кога станува ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Британскиот министер за Брегзит Доминик Раб разговараше со претставници на различни политички опции во Северна Ирска, но не е постигнат напредок кога станува ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Раб на средба со лидери во Северна Ирска, не е постигнат напредок за границата Британскиот министер за Брегзит Доминик Раб разговараше со претставници на ...
  сите 89 | | | веќе видена

   Постојат ѕвезди за кои не важат кодексите на женското пријателство. Тие започнаа емотивна врска со поранешните партнери на своите блиски пријателки. И не ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Јапонскиот лекар кој се занимава со древна алтернативна медицина, Јин Шин Јуку смета дека со притискање на одреден прст на раката можат да се решат болки, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Р ечиси не поминаа ни 24 часа од изгласувањето на почетокот на процедурата за уставните промени, а ВМРО-ДПМНЕ беше зафатено од внатрепартиска бура што се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ѕвезден Океан постои од 2004 година и моментално се наоѓа на три локации во Скопје. Се одликува со многу пријатна и релаксирана атмосфера, а ентериерот е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ѕвезден Океан постои од 2004 година и моментално се наоѓа на три локации во Скопје. Се одликува со многу пријатна и релаксирана атмосфера, а ентериерот е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  14.октомври е Светскиот ден за стандардизација. 322 п.н.е.- Во храмот на боговите Посејдон, на грчкиот остров Калаури, се самоубил, испивајќи отров, ...
  сите 6 | | | веќе видена