Шешељ

  во

  Влезот во НАТО е круна во зачувувањето и изградбата на сопствената државност и го забрзува патот на Македонија кон ЕУ, а ВМРО може да го искористи референдумот ...
  сите 206 | | | веќе видена

  Солза прерасна во копија на Шешељ и на Биљана Плавшиќ па дури и на Тошо Петров, оваа карикатура од жена ги превесла и Бачев и Вилипче во луди конспирации. ...
  | | веќе видена | слични

  За животот на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој бил основач и главен командант на Српската доброволна гарда, се пишувало многу. И по 17 години, откако беше убиен на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Судскиот совет на Спецјалниот суд го ослободи Милорад Улемек_ Легија и шестмината припадици на Единицата за спецјални операции од обвинувањата дека во ноември ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Судскиот совет на Спецјалниот суд го ослободи Милорад Улемек_ Легија и шестмината припадици на Единицата за спецјални операции од обвинувањата дека во ноември ...
  сите 8 | | | веќе видена