Шенген

  во

  Екс премиерот во бегство Никола Груевски преку Фејсбук статус застанува во одбрана на поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков. Чавков синоќа заврши зад ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Границата помеѓу Северна Македонија и Албанија наскоро со еден граничен премин. Олеснувањето на протокот на производи, но и луѓе, ќе биде тема на дискусија на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Американските државјани, кои ќе патуваат во една од земјите на Европската унија наскоро ќе мораат да имаат виза. Европската унија вчера објави дека патниците ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Европската Унија од 2021 година ќе воведе визи за американските државјани кои патуваат во 26-те земји на Шенген зоната, соопшти денес Си-Ен-Ен. Се истакнува ...
  сите 16 | | | веќе видена