Шарли Ебдо

  во

  Актерот Висар Вишка вчеравечер се дружеше со албанскиот премиер Еди Рама на отворањето на изложбата во Националната галерија на Албанија во Тирана. Премиерот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претстојното ослободување на ветераните џихадисти би можело да се смета за "четвртиот бран на повратници", оценува научникот од белгискиот Егмонт Институт, Рик ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Академикот од претходно ги отфрли сите шпекулации и обвинувања, а сега има испратено и жалба поради, како што вели, клеветата против него од страна на ...
  | | веќе видена

  Затворот „Флури Мерожис“ е најголемиот затвор во Европа. Се наоѓа во Франција, во истоимениот град јужно од предградието на Париз. Денеска 123 затвореници ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во очи на одбележувањето од тригодишнината од нападот на редакцијата на францускиот весник „Шарли ебдо“, организацијата Репоретери без граници го осудува ...
  сите 3 | | | веќе видена