Шарли

  во

  Франција ќе изведе пред суд 14 лица, за кои се смета дека се поврзани нападите во Париз во јануари 2015 година, вклучувајќи го и нападот на сатиричниот весник ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Креативноста има широки видици, па така и за Шарли Армитраж Хауард од САД која направила вистинска уникатна креативна куќарка во својот двор, односно ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Сатиричниот неделник објавува меморијално издание со датум од сабота, 5 јануари, во кој многу малку се зборува за нападот на кој беше жртва редакцијата на ...
  | | веќе видена

  Џихадистот Петер Шериф вчера е изнесен пред обвинител поради отслужување на петгодишна затворска казна, која е донесена во 2011 година, соопшти канцеларијата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Џихадистот Петер Шериф вчера е изнесен пред обвинител поради отслужување на петгодишна затворска казна, која е донесена во 2011 година, соопшти канцеларијата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент издаде предупредување до туристите кои планираат да патуваат во Барселона, Шпанија, во текот на празниците дека е зголемен ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент издаде предупредување до туристите кои планираат да патуваат во Барселона, Шпанија во текот на празниците дека е зголемен ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Обвинението го тавари џихадистот за помагање во организацијата на масакрот во редакцијата на сатирочното списание ,,Шарли Ебдо “ во 2015 година , кога беа ...
  сите 5 | | | веќе видена