Шарапова

  во

  Португалскиот фудбалер, Кристијано Роналдо, со 156 милиони следбеници е најпопуларната личност во светот според следбениците на социјалната мрежа „Инстаграм“, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На Светското првенство во скијачко трчање во Сефелд, Австрија, уапсени се петмина спортисти поради допингување Нова допинг-афера го тресе врвниот спорт. На ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Марија Шарапова нема да игра на турнирот во Индијан Велс поради повреда на рамото. – За жал, Марија Шарапова е принудена да се повлече од турнирот поради ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Марија Шарапова нема да игра на турнирот во Индијан Велс поради повреда на рамото. – За жал, Марија Шарапова е принудена да се повлече од турнирот поради ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Најдобрата чешка тенисерка која по бројот на трофеи може да се мери дури и со Серена Вилијамс, вели дека сонува и дека не е реално тоа што ѝ се случува по ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Најдобрата чешка тенисерка која по бројот на трофеи може да се мери дури и со Серена Вилијамс, вели дека сонува и дека не е реално тоа што ѝ се случува по ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Петра Квитова е двократна шампионка на Вимблдон. Таа е само една од осумте активни тенисерки на светот кои имаат повеќе од една победа на Гренд Слем. Лани во ...
  сите 67 | | | веќе видена