Шанел

  во

  Од еклектичен изглед на сцена до женствена елеганција на црвениот килим, младата пејачка Дуа Липа, која денеска полни 24 години, е вистински моден камелеон во ...
  сите 4 | | | веќе видена

   Коко Шанел е можеби најпознатата дизајнерка на сите времиња, и тоа со причина. Модната пионерка им овозможи на жените да се облекуваат послободно и создаде ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Коко Шанел (1883 г. - 1971 г.) имала крајно необична животна приказна, а тие несекојдневни нејзини ситуации кај неа ја разбудиле креативноста. Модната дива е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фотките на кои младите богаташи се фалат со своите приватни авиони, скапите автомобили и другите статусни симболи повеќе не се ин. Судејќи според состојбата на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Десетгодишниот јубилеј означува една нова ера за етаблираниот моден бренд Елена Лука и македонската мода воопшто! Елена Лука припаѓа на елитната глобална модна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Десетгодишниот јубилеј означува една нова ера за етаблираниот моден бренд Елена Лука и македонската мода воопшто! Елена Лука припаѓа на елитната глобална модна ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Десетгодишниот јубилеј означува една нова ера за етаблираниот моден бренд Елена Лука и македонската мода воопшто! Елена Лука припаѓа на елитната глобална модна ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Познатата пејачка во последно време не престанува да нè изненадува. Откако се појави во тесен комбинезон со потпис на Шанел, на модната ревија пристигнала во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Светската модна ѕвезда Карла Бруни деновиве е на југот на Франција. Дојде на плажа во светло виолетов фустан, а кога го соблече покажа дека е во топ форма. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Зигмунд Фројд е еден од најконтроверзните научници на 20 век кого студентите по психологија од целиот свет од милост го нарекуват дедо Фројд. Додека бил жив, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Популарната италијанска глумица Моника Белучи во најновото издание на француското списание Фигаро отворено зборува за крајот на љубовта со уметникот Николас ...
  сите 20 | | | веќе видена