Шанел

  во

   Инспирацијата може да ја црпите од многу места, но ништо не може да биде пореално од зборовите на луѓето кои го поминале трнливиот пат до славата. Нивните ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кој вели дека за цифра од 100 евра не можете да си дозволите и брендиран потпис и квалитет. Модата не мора да биде скапа, што е докажано со голем број брендови ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пенелопе Круз пленеше на доделувањето на Еми наградите кое се одржа во Лос Анџелес, Калифорнија. 4-годишната актерка се појави во фустан со пердуви од високата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пенелопе Круз се одлучила за Шанел фустан со пердуви кој ги подели мислењата, Попи Делевин воодушевила со минт тоалета со карнери на грбот, а инаку фалената ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Креативниот директор на модните куќи Шанел и Фенди, Карл Лагерфелд оствари уште едно во низата партнерства со спортскиот бренд Пума.Специјалната капсула ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на мафијата во Њу Ингланд, САД, Франсис Салеме (85), познат како Кадилак Френк, не покажа каење кога беше осуден на доживотен затвор за убиство ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Инстаграм ѕвездата и глумица Емили Ратајковски се појави во супертрендовски изглед на црвениот тепих на настанот What Goes Around Comes Around, на Модната ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Десет интересни цитати на еден од најконтроверзните научници на 20 век, Сигмунд Фројд, кои ќе ве поттикнат на размислување, но и ќе ве насмеат.Студентите од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Со американскиот филм „First man“ (Првиот човек) на Дејмијен Чазел, во Венеција вчера е отворен 75. филмски фестивал. Годинава во трката за престижната награда ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На прагот на есента, „Шанел“ ја најави својата нова линија Виталумиер, побогата со нова пудра, која на кожата делува глатко, ја хидрира и прави светкава.Без ...
  сите 2 | | | веќе видена