Шалке

  во

  На листата 20 најскапи клубови во светот првото место убедливо го држи еден клуб веќе втора година во низа. На ранг листата најскапи клубови во светот во овој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Португалскиот дефанзивец Пепе наскоро ќе биде новото зимско засилување на Монако. Како што најавува италијанскиот трансфер гуру Џанлука Ди Марцио, триесет и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Кевин-Принс Боатенг веќе подолго време не е на теренот, бидејќи е повреден и не може да му помогне на тимот на Сасуоло. За тоа која е причината за честите ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Познатиот шпански „Ел Мундо депортиво" се позанимаваше во пресрет на зимскиот преоден рок и објави една листа од 10 најдобри трансфери во историјата. Прашање е ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шпанскиот реномиран медиум „Мундо Депортиво“ направи Топ 10 листата на најдобрите трансфер зделки во јануарскиот преоден рок.Еве кој се најде на таа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во 17 коло од Бундес лигата Шалке победи нагости кај Штутгарт со резултат од 3-1, па за кратко ги стишаа критиките што оваа сезона одат на сметка на тимот од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Голманот на Шалке, Ралф Фахраман и напаѓачот на Штудгарт, Николас Гонзалес се посрамотија во само неколку секунди. На отварањето на второто полувреме при ...
  сите 16 | | | веќе видена