Шахтјор

  во

  Жозе Мурињо предизвика измешани реакции по прославата на победата во Торино против Јувентус од 2:1. Тренерот на Манчестер Јунајтед ги провоцираше навивачите на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Со шест натпревари одиграни синоќа беше комплетирано 4.коло во Лигата на шампионите. Во дербито на вечерта, одиграно во Торино, Манчестер Јунајтед со пресврт ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На синоќешниот натпревар помеѓу Манчестер Сити и Шахтјор беше виден еден од најсмешните пенали на фудбалските терени во последно време. Главен актер беше Рахим ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ќе беше навистина една убава спортска приказна доколку Рахим Стерлиг вчеравечер признаеше дека нема никаков пенал во натпреварот против Шахтјор. Доколку во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо предизвика измешани реакции по прославата на победата во Торино против Јувентус од 2:1. Тренерот на Манчестер Јунајтед ги провоцираше навивачите на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Манчестер Сити убедливо го совлада Шахтјор на свој терен со (6:0), а мечот го одбележа и срамотниот пенал досуден во 24.минута од играта. Во еден контра-напад, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа го декласираа украински Шахтјор, меѓутоа во центарот на вниманието се најде судијата Касаи кој што досуди контроверзен ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа го декласираа украински Шахтјор, меѓутоа во центарот на вниманието се најде судијата Касаи кој што досуди контроверзен ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со одигрувањето на натпреварите од сегментот Е-Х синоќа беше заокружен четвртиот круг во фудбалската Лига на шампиони. Најинтересниот синоќешен меч во Торино, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Возбудливата ноќ во Лигата на шампионите кулминираше во натпреварот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед, кој се одигра на Алијанц стадионот во Торино. ...
  сите 24 | | | веќе видена