Северноатлантскиот

  во

  Земјата се затоплува од година во година. Температурите растат, климата се менува, катастрофалните пожари стануваат почести, дури и коралите почнаа да умираат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Франција го извести НАТО дека го прекинува своето учество во операциите во Средоземното море откако ги доби резултатите од истрагата за инцидентот помеѓу ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Турција му возврати на францускиот претседател Емануел Макрон за критикувањето на нејзината интервенција во Либија, наведувајќи дека тој мора да претрпел ...
  сите 24 | | | веќе видена

  И вчера и денеска разговаравме за сите теми кои се од особено значење за НАТО Алијансата, денешната седница беше целосно посветена на справувањето на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Изјавата на министерката за одбрана Радмила Шекеринска по завршувањето на дводневниот состанок на Северноатлантскиот совет, на ниво на министри за одбрана се ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска учествува на состанокот на министри за одбрана на НАТО, кој заради глобалната пандемија, по втор пат се ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Русија не гледа можности за нов договор доколку Соединетите држави се повлечат од Договорот за отворено небо, кој овозможува инспекциски надлетувања над ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Русија ја потврди намерата да го спроведува Договорот за отворено небо, за чија судбина ќе се одлучува на конференција на земјите членки на НАТО, соопшти ...
  сите 51 | | | веќе видена

  САД се подготвени својата одлука за повлекувањето од Договорот за отворено небо доколку Русија почне да го спроведува договорот, изјави во петокот генералниот ...
  сите 55 | | | веќе видена