Северниот

  во

  Градоначалникот на Сеул Парк Вон-Сун е пронајден мртов, јави јужнокорејската агенција Јонхап. Полицијата го пронашла неговото тело во северниот дел на Сеул, во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Сеул, Парк Вон-сун е пронајден мртов, откако претходно денеска неговата ќерка го пријави в полиција како исчезнат, објави јужнокорејската ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На одделот за интензивна нега при болницата „Папата Јован Тринаесетти“ во Бергамо, Италија, повеќе нема пациенти со Ковид-19. По 137 дена, болницата прогласи ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Болницата „Папата Јован Тринаесетти“ во Бергамо, која важеше за најголемиот оддел за интензивна нега во Европа, вчера го отпушти и последниот пациент со ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Болницата „Папата Јован Тринаесетти“ во Бергамо, која важеше за најголемиот оддел за интензивна нега во Европа, вчера го отпушти и последниот пациент со ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Болницата „Папата Јован Тринаесетти“ во Бергамо, која важеше за најголемиот оддел за интензивна нега во Европа, вчера го отпушти и последниот пациент со ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Индискиот инженер Сонам Вангчук открил начин за чување вода во пустините на големи височини. На врвовите на Хималаите во северниот дел од Индија, кулите од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Италијанскиот министер за здравство Роберто Сперанза, рече дека проверува дали има надлежност да нареди принудно хоспитализирање заразени со новиот коронавирус ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Српската народна партија го тужи Вучиќ поради воведувањето на полициски час, Од Атина за Лисабон заминаа првите 25 деца бегалци, Средба на Мета и Манастирлиу ...
  сите 42 | | | веќе видена