Севастопол

  во

  Претседателот на Русија, Владимир Путин ретко или речиси никогаш не сме го виделе вака расположен и распеан. Путин едноставно се “стопил“ пред овие мали ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тајлер Иванов од Алјаска пронашол порака во шише додека собирал дрва за огрев. Забележал дека е напишана на руски јазик, па на Фејсбук им се обрати на луѓето ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Естонија нема да ги признае руските пасоши на жителите на Доњецк и Луганск. Таа е втора земја која се решава на ваков чекор. Земјата нема да ги признае ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Естонија соопшти дека нема да ги признае руските пасоши понудени на жителите во источниот дел на Украина кој е под контрола на сепаратистичката партија.Рускиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Само во првите неколку месеци од оваа година е регистрирано дека македонската економија бележи зголемување на вкупниот извоз на пазарот во Русија речиси за 40 ...
  сите 42 | | | веќе видена