Сето

  во

  Паника и загриженост владее меѓу жителите на албанското гратче Бурел,околија Пешкопеја,по објавувањето фотографија на која лице облечено во униформа на ИД „се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кардиналот Рајнхард Маркс, претседател на германската бискупска конференција, се извини на илјадниците жртви на свештеничка сексуална злоупотреба и побара ...
  сите 8 | | | веќе видена

  До неодамна, на железничката пруга од Битола за грчка граница пасеше стока и се одгледуваа сандаци со пчели. Денес пругата интензивно се гради, а со обновата е ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Ливерпул и Челзи оваа сезона го играат можеби најдобриот фудбал и тоа на крајот донесе резултати, па Редси ги имаат сите шест победи во Премиер лигата, а ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Поранешниот амбасадор на некогашна СР Југославија во Белорусија, Среќко Ѓукиќ, во врска со референдумот во Македонија смета дека сè е решено и оти на Русија ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Неуспешниот референдум не значи девалвација на денарот, порача премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање на денешната прес-конференција во Владата. ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Ана Салтирова Давидовски е социјален работиник кој има магистрирано на менаџмент на човечки ресурси, Менаџер за човечки ресурси во АМСМ, NLP (неуролингвистичко ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Наместо денес, првиот човек на Врховниот суд утре ќе даде исказ пред Основното јавно обвинителство за злоупотребите со АКМИС системот. Поради работни обврски ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Неготино Тони Делков, потпиша договори за национално-кофинансирање на два ИПА проекти во неготинската општина, информираше денеска Методи ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Производството на тутун добива се поголема стратешка важност за државната економија и е значителна ставка во полнењето на државниот буџет. На позитивните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди во вторникот пред европската автомобилска индустрија да не се поставуваат преголеми барања, во контекстот на ...
  сите 69 | | | веќе видена