Сеск Фабрегас

  во

  Лион со 3-0 славеше на гостувањето кај Монако во воведниот натпревар од првенството на Франција, мечот по добро нема да го паметат Секс Фабрегас и голманот ...
  сите 43 | | | веќе видена

  На Сеск Фабрегас му е одземена возачката дозвола бидејќи во Лондон возел 68 милји на час на место каде што е дозволено 40. Англија Фабрегас во наредните шест ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На крајот од декември 2018 Милан одново пушти во продажба сезонски карти за втората полусезона. Екипата беше шеста, на само неколку бода од четвртото место, а ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Сеск Фабрегас денеска сам го одбележа незаборавниот момент кој ја одбележа неговата кариера, односно пеналот со кој и донесе победа на Шпанија во исцрпувачкото ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сеск Фабрегас е во тесна врска со Лионел Меси и покрај тоа што не играат заедно, па така често можат да се забележат заедно со нивните семејства како уживаат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сеск Фабрегас по славните денови во изминативе 10-тина година, одлучи на својата кариера да и даде еден поинаков правец, правејќи трансфер во редовите на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сеск Фабрегас во својата кариера не играше за многу клубови, но остави трага секаде каде што играше. Шпанецот ја помина академијата на Барселона, а потоа во ...
  сите 3 | | | веќе видена