Сеск Фабрегас

  во

  Кевин Де Бројне ужива во асистенциите до соиграчите и откако игра во клубови од Топ-5 лигите има точно 100 асистенции во последните 8 години. Од него подобар ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Сеск Фабрегас даде интересно интервју за „Би-Би-Си“ во кое зборуваше за малку различни работи од вообичаеното. Фабрегас во својата досегашна кариера играше за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сеск Фабрегас во овој момент е член на Монако и како играч кој принудно е на пауза поради откажаните настапи во Франција, легендарниот шпански за играч има ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Челзи, Вилијан синоќа во поразот од Вест Хем во мечот од 32. коло од шампионатот на Англија (2:3), беше двоен стрелец за „сините“. Бразилецот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Челзи, Вилијан синоќа во поразот од Вест Хем во мечот од 32. коло од шампионатот на Англија (2:3), беше двоен стрелец за „сините“. Бразилецот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Даниела Семан, сопругата на Сеск Фабрегас, предизвика голем број негативни реакции со само една објава на Инстаграм. Лисабонската манекенка одлучи да подели ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Сеск Фабрегас раскажа како бил убеден од страна на Жозе Мурињо да ја напушти Барселона и да се пресели во Челси, „специјалниот“ го нацртал стартниот состав и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ривалството помеѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал кога менаџери на овие клубови беа Алекс Фергусон и Арсен Венгер многу пати ги надминуваше спортските рамки. ...
  сите 20 | | | веќе видена