Серхио Агуеро

  во

  Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро во овие две недели нема да има ангажман, зошто нема да игра за својата репрезентација, па одморот и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро во овие две недели нема да има ангажман, зошто нема да игра за својата репрезентација, па одморот и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро во овие две недели нема да има ангажман, зошто нема да игра за својата репрезентација, па одморот и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Борусија го совлада Баерн во дербито, со 3-2, и втор пат во историјата на Бундес-лигата е без пораз по првите 11 кола (осум победи, три ремија) Борусија ...
  сите 52 | | | веќе видена

  " alt=Дербито на Манчетсер, одиграно во 12.коло во Премиер лигата, му припадна на Сити. „Граѓаните“ забележаа лесна победа над Манчетер јунајтед 3:1.Манчетсер ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Денешните натпревари во рамките од 12-тото коло во Премиер лигата ни го донесе и дербито на Манчестер. Манчестер Сити го победи Манчестер Јунајтед со 3:1 и се ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Манчестер Сити има предност од 2:1 во градското дерби против Јунајтед. За водство од 2:0 на „граѓаните“ погоди Серхио Агуеро, после една одлична акција на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Серхио Агуеро стана третиот фудбалер во историјата на Премиер лигата кој успеал за еден клуб да постигне 150 голови. Аргентинецот беше стрелец за Манчестер ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Серхио Агуеро стана третиот фудбалер во историјата на Премиер лигата кој успеал за еден клуб да постигне 150 голови. Аргентинецот беше стрелец за Манчестер ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Манчестер Сити во овие моменти го игра натпреварот против Саутемптон во кој за помалку од 20 минути постигна три погодоци. „Граѓаните“ отворија уште во шестата ...
  сите 77 | | | веќе видена