Серхио

  во

  Дејан Ловрен не можеше да се воздржи, а при славјето во победата од 3:2 против Шпанија да не му одговори на Серхио Рамос. Ловрен и Рамос во последните денови ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тин Једвај ја крена на нозе публиката на „Максимир“, а Хрватска е на прагот да приреди вистинско чудо во четвртата група од А сегментот во Лигата на Нации. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Актуелниот светски вице-шампион Хрватска успеа делумно да се одмазди на Шпанија за понижувачкиот 6:0 пораз во Лигата на нации, откако со гол во 93. минута со ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос на прес конференција на шпанската репрезентација одговараше и на критиките поврзани со неговите настапи за кралскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Капитенот на шпанската репрезентација Серхио Рамос на вчерашната пресконференција на својата репрезентација пред дуелот со Хрватска кратко ги прокоментира ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Реал Мадрид има доста падови и подеми во оваа сезона, па јавноста, навивачите често ги критикуваат играите и стручниот штаб. Еден од оние кој беше на мета на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Хрватска и Шпанија утре ќе го одиграат големото дерби во рамките на Лигата на нации, натпревар на кој домаќин ќе биде актуелниот светски вицешампион на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро во овие две недели нема да има ангажман, зошто нема да игра за својата репрезентација, па одморот и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро во овие две недели нема да има ангажман, зошто нема да игра за својата репрезентација, па одморот и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро во овие две недели нема да има ангажман, зошто нема да игра за својата репрезентација, па одморот и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Новиот тренер на Реал Мадрид, Солари одлично ја започна авантурата во „кралскиот“ клуб, но во следните недели ќе има големи проблеми со повредени фудбалери. ...
  сите 22 | | | веќе видена