Сергеј

  во

  Сомнително труење на критичарот на Кремљ Петaр Верзилов во Москва, само неколку месеци по труењето со нервни агенси во Велика Британија, што доведе до еден ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Советникот за национална безбедност на САД Џон Болтон ја советува Русија да направи ревизија на одлуката Русија вели дека во следните неколку недели ќе и ...
  сите 116 | | | веќе видена

  САД имаат намера да разговараат со Русија за плановите Москва да испорача противракетен систем на Сирија, додека Израел смета дека таквиот потег е дополнителна ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Двете македонски репрезентации вчера во 1. коло играа со аутсајдери, мажите со Брунеи, а жените со Свазиленд Четири поранешни светски прваци во машка и три во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Заминувањето на грчкиот амбасадор Андреас Фриганас од Русија, што требаше да се случи во текот на септември, е одложено за неодредено време, јавува руската ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На 27-ми септември (четврток) во 20 часот, ќе се случи свеченото отворање со концертот под наслов “Ново утро”, на кој ќе настапи врвниот пијанист од Франција, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп, ја предупреди Русија да не ја снабдува Сирија со напреден систем за ракетна одбрана, оценувајќи го ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Понеделничкото издание на емисијата „Мода“ со Сергеј Варошлија повторно ги собра сите пред екраните. Очигледно дека оваа емисија привлекува се повеќе интерес ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп, ја предупреди Русија да не ја снабдува Сирија со напреден систем за ракетна одбрана, оценувајќи го ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп ја предупреди Русија да не ја снабдува Сирија со напреден систем за ракетна одбрана, оценувајќи го ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Амриканскиот советник за национална безбедност Џон Болтон изјави денеска дека плановите на Русија да ја снабдат Сирија со противвоздушен ракетен систем С- 300 ...
  сите 116 | | | веќе видена