Серена

  во

  Серена Вилијамс му одаде почит на Били Џин Кинг, после победата над младата Дајана Јастремска, пред да упати страствен повик кон своите машки колеги да im се ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Серена Вилијамс му одаде почит на Били Џин Кинг, после победата над младата Дајана Јастремска, пред да упати страствен повик кон своите машки колеги да им се ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ немаше најдобар меч, но на крајот го доби својот прв меч против талентираниот Канаѓанец Денис Шаповалов со 6:3/6:4/4:6/6:0 во третото коло на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Серена Вилијамс ја оправда улогата на фаворит и славеше над младата Дајана Јастремска со 2-0 во сетови 1/16 финалето на Австралија Опен. Американката беше ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ немаше најдобар меч, но на крајот го доби својот прв меч против талентираниот Канаѓанец Денис Шаповалов со 6:3/6:4/4:6/6:0 во третото коло на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Серена Вилијамс за 71 минута игра избори пласман во третото коло на Австралија опен. Американката во второто коло ја победи Јуџини Бушар од Канада 6/2, 6/2. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ со 6-3, 7-5, 6-4 во второто коло на Отвореното првенство на Австралија го совлада стариот познаник Жо-Вилфред Цонга, со кого играа финале на овој ...
  сите 37 | | | веќе видена