Сепак

  во

  Во Белград организаторите на протестите „Еден од петте милиони-почнато е“ одржаа вечерва нов голем масовен протест, овојпат по повод годишнината од убиството ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Британскиот Дом на лордови отворил простор за донесување на закон со кој ќе се забрани фотографирање под здолниште. Измените на законот ги најавила ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Власта ги прифати амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за да се донесе поквалитетен закон за формирање на државната Комисија за спречување корупција и судир на интереси. ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Во Белград организаторите на протестите „Еден од петте милиони-почнато е” одржаа вечерва нов голем масовен протест, овојпат по повод годишнината од убиството ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во грчкиот парламент започна расправа за гласање на доверба на владата на Алексис Ципрас, по заминувањето од владиниот кабинет на коалицискиот партнер и ...
  сите 594 | | | веќе видена

  За нешто повеќе од четири години, рускиот претседател Владимир Путин по втор пат ќе ја посети Србија. Иако, според најавите економската и воената соработка ќе ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Австралија во текот на вчерашниот ден ја победи Сирија со 3:2 на натпреварот на Азискиот куп, но фаворитите мораа да стигнат до победата на многу потежок ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Се чини дека денес и на роботите им е тешко да ја задржат работата. Пример за тоа е јапонскиот хотел „Хен-на“ каде се исфрлени од употреба половина од вкупно ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Доцна попладнево по неколкучасовна расправа конечно постигнат договор меѓу власта и опозицијата за новиот закон за спречување корупција.СДСМ прифати половина ...
  сите 138 | | | веќе видена