Сент Етиен

  во

  Зошто секогаш тој? Ако не ви беше јасно досега, „Супер Марио“ Балотели вечерва ви ги појасни работите. Уникатниот италијански напаѓач повторно беше во центарот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Килијан Мбапе во претходните неколку сезони сигурно е најголемото фудбалско откритие и веќе е желба на скоро сите европски великани. Мбапе го воодушеви ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од локалната Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од локалната Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Одбранбениот фудбалер на Нант Диего Карлос го обвини судијата дека го исмевал неговиот тим за време на натпреварот од Француското првенство со Сент-Етиен ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Младиот фудбалер на Сент-Етиен, Вилијам Гомис беше застрелан од огнено оружје во францускиот Ла Сен-Сер Меру, објавија локалните медиуми. 19-годишниот Гомис, ...
  сите 8 | | | веќе видена