Сенегал

  во

  Фудбалерите на германскиот менаџер Јирген Клоп на својот „Енфилд" со убедливи 4:1 триумфираа над Кардиф кој пак го доживеа својот седми пораз во Премиерлигата. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шеснаесетгодишна тинејџерка во Италија била дрогирана, силувана и убиена од банда Африканци и Арапи, тврди наводен сведок, а крајно левичарските демонстранти ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Шеснаесетгодишна тинејџерка во Италија била дрогирана, силувана и убиена од банда Африканци и Арапи, тврди наводен- сведок, а крајно левичарските демонстранти ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ливерпул е на делба на првото место во Премиерлигата заедно со Челси и Манчестер Сити со по 20 бода, болница владееше во тимот на Јирген Клоп по ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Не е познат точниот број на сексуални злоставувања од страна на пофесори врз ученички во училиштата во Сенегал, вели најновиот извештај на организацијата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Репрезентативецот на Сенегал и член на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Садио Мане, успешно e опериран по повредата на раката. Мане пред два дена се врати од ...
  | | веќе видена

  Репрезентативецот на Сенегал и член на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Садио Мане, успешно e опериран по повредата на раката. Мане пред два дена се врати од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Ливерпул учествуваше во победата на Сенегал против Судан на домашен терен, но, втората пресметка на гостински терен против истиот тим ја ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Репрезентативецот на Сенегал и член на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Садио Мане, успешно e опериран по повредата на раката.Мане пред два дена се врати од ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Десетици милиони луѓе ширум светот стравуваат дека ќе ги загубат своите домови и земјиште во следните пет години, меѓу кои младите се особено ранливи, се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Десетици милиони луѓе ширум светот стравуваат дека ќе ги загубат своите домови и земјиште во следните пет години, меѓу кои младите се особено ранливи, се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Десетици милиони луѓе ширум светот стравуваат дека ќе ги загубат своите домови и земјиште во следните пет години, меѓу кои младите се особено ранливи, се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Десетици милиони луѓе ширум светот стравуваат дека ќе ги загубат своите домови и земјиште во следните пет години, меѓу кои младите се особено ранливи, се ...
  сите 6 | | | веќе видена