Сенегал

  во

  Ѕвездата на Франција и Монако, Килијан Мбапе ја доби наградата за најдобар млад фудбалер на Мундијалот 2018 во рангирањето „The Best“ на ФИФА. Напаѓачот победи ...
  сите 170 | | | веќе видена

  "Војната" за превласт што земјите од Заливот ја водат со децении, сега се префрла и на фудбалски план. Поголемата, а со самото тоа и помоќна Саудијска Арабија ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Стратегот на Тотенхем, Маурисио Покетино призна дека фудбалерот кој го носи дресот се наоѓал на неговиот радар. Менаџерот на лондонскиот тим Маурисио Покетино ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане, откри дека неговите родители му кажале дека неговите обиди да стане фудбалер се само „губење време", се додека не го потпишал ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Репрезентативецот на Сенегал, Садио Мане покрај Мо Салах е еден од носителите на игра во редовите на Ливерпул. Но, она што не го знае јавноста, тој го откри во ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Сенегалските власти веќе долго време сонуваа да изградат нов урбан центар наспроти растечката пренатрупаност на главниот град Дакар. Со население од повеќе од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден човек го загуби животот, а 37 се повредени во стампедо пред стартот на мечот од квалификациите за Африканскиот куп на нации помеѓу Мадагаскар и Сенегал во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Лимак Холдинг е светски-реномирана компанија базирана во Турција, специјализирана за сите типови на инфраструктурни и градежни проекти со вредност од повеќе од ...
  сите 3 | | | веќе видена