Селтик

  во

  Неверојатно проклетство го следи Луис Суарез. Без сомневање Уругваецот е голем голгетер. Беше тоа и во Ајакс и во Ливерпул и сега во Барселона. Бројката од 179 ...
  сите 81 | | | веќе видена

  По повеќемесечните разговори помеѓу клубовите од петте најквалитетни европски лиги, Шпанија, Англија, Италија, Германија и Франција, не е постигнат консензус, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Поранешниот член на Астон Вила, Челси, Селтик и Олимпик Марсеј, Тони Каскарино верува дека англискиот репрезентативец Рахим Стерлинг е еден од петте најдобри ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Розова боја многу сакал влијателниот шкотски лорд Примроуз кој бил премиер и обожавал фудбал Иако делува малку верно, розовата боја на дресови за Шкотска е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонија во четврток ќе го одигра петтиот меч од квалификациите за пласман на Европското Првенство. Гостуваме на новиот Тото Турнер стадион во Бер Шева кај ...
  сите 238 | | | веќе видена

  Селтик го доби последното „Олд Фирм“ дерби против Ренџерс на гостувањето со 0:2, но наместо да се зборува за натпреварот, цела јавност во Шкотска, па и на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со головите на Едуард во 32’ минута од првиот дел и Хајс во 90+3’ минута, Келтите однесоа голем триумф од домот на Ренџерс, после 4 кола имаат 4 победи и со 12 ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Играчот на Селтик, Скот Браун, бил навредуван по завршувањето на Олд-Фирм дербито во Шкотска од мала група навивачи на Глазгов ренџерс, а еден од навивачите е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Болтон успеа да се спаси од банкрот и од админинстративна забрана, што ќе значеше згаснување на клубот со 144-годишна традиција, а сега тргна и кон создавање ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шкотски Селтик е нов лидер на табелата во првата лига откако фудбалерите на Нил Ленон славеа на „Олд Фирм“ дербито нагости против Глазгов Ренџерс со 2-0. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шкотски Селтик е нов лидер на табелата во првата лига откако фудбалерите на Нил Ленон славеа на „Олд Фирм“ дербито нагости против Глазгов Ренџерс со 2-0. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Шкотски Селтик е нов лидер на табелата во првата лига откако фудбалерите на Нил Ленон славеа на „Олд Фирм“ дербито нагости против Глазгов Ренџерс со 2-0. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со голот на Одсон Едуард во 32. минута и на Џонатан Хејс во самиот финиш Селтик го победи Глазгов Ренџерс со 2:0 во 418-то Олд-Фирм дерби на Шкотска и едно од ...
  сите 9 | | | веќе видена