Селена

  во

  Пејачката Селена Гомез им се придружува на Лејди Гага и Ријана, но не во студио, туку во светот на селебрити бјути могулите. Имено, како што пренесува „WWD“, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Преубавата манекенка и популарниот музичар повторно раскинаа… Манекенката Бела Хадид ја раскина повеќегодишната врска со музичарот Абло Тесфај попознат како ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поп-пејачката Селена Гомез со години наназад боледуваше од болест на бубрезите, како последица на лупусот од кој страда, а нејзината долгогодишна пријателка ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Десетгодишното пакистанско девојче Селена Каваја постави светски рекорд искачувајќи се на планинскиот врв Спантик, висок 7.000 метри. Таа е најмладата личност ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Десетгодишното пакистанско девојче Селена Каваја постави светски рекорд искачувајќи се на планинскиот врв Спантик, висок 7.000 метри. Таа е најмладата личност ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Десетгодишното пакистанско девојче Селена Каваја постави светски рекорд искачувајќи се на планинскиот врв Спантик, висок 7.000 метри. Таа е најмладата личност ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Кајли Џенер, Аријана Гранде и Двејн Џонсон и понатаму се наоѓаат на врвот од листата со најплатени глобални ѕвезди на Инстаграм, пренесува Sky News. Instagram ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Аријана Гранде и Тејлор Свифт добија најмногу номинации за годинашното доделување на наградите за најдобри видеа на Ем-ти-ви, кое ќе се одржи на 26 август во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Светската пејачка Џенифер Лопез денес го слави својот 50. роденден. Латино-ѕвездата и покрај тоа што влезе во шестата деценија сè уште вели дека има сила да ...
  сите 12 | | | веќе видена

   Од лошите зборови упатени за „разгалената“ Анџелина Џоли до поплаките на Дејвид Бекам... Хакерите неретко знаат да дојдат до тајни информации за познатите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Selena Gomez се обидува да ја избегне целата негативност од социјалните мрежи и медиуми, што за неа, како една од најистакнатите познати личности е неизбежна. ...
  сите 46 | | | веќе видена